Yemek tarifleri kitabı

Anasayfa » Yemek ansiklopedisi » Yemek tarifleri kitabı

Eklenme Tarihi : 13.11.2014  |   Okunma : 781  |   Yorum : 0

Yemek tarifleri kitabı içerisinde yer alan yemek tarifleri pek çok ev hanımı için hayat kurtarıcı formüller içermektedir. İlgi gören Yemek tarifi kitapları eskiden çok daha fazla üretilirdi. Günün gelişen teknoloji ve internet sayesinde artık eskisi kadar yemek kitapları rağbet görmemektedir. Zira artık yemek tarifi arayanlar bulmak istedikleri tarifler için kitapları karıştırmak yerine arama motorlarını kullanıyorlar ve aradıkları tarifi sorgulayarak ilgili tarifin alternatif yapım şekillerinin yer aldığı yemek tarifleri siteleri üzerindeki farklı tarifleri de inceleyebiliyorlar.

Eskiden hemen her gazete ya da mecmua okuyuculara ek olarak yemek tarifleri kitabı hediye ediyordu. Özellikle ev hanımları tarafından bu promosyon kampanyaları çok ilgi görmekteydi. Hatta bir gazete yemek tarifi kitabı verdiği zaman yakaladığı gazete satış rakkamı ile yemek kitabı dağıtımı yapmadığı günlerde oluşan gazete satış rakkamı arasında ciddi farklar olmakta idi. Bunun farkında olan gazeteler de bir birileri ile yarış halinde, çeşitli ustaların yemek tariflerinin yer aldığı yemek tarifi kitapları basarak bunları okuyucularına hediye etmeye devam ettiler. Gelişen televizyonculuk, çok sayıda televizyon kanallarının açılması ve yemek tariflerinin yer aldığı programlarının artması ve  internet pazarının sürekli gelişmesi beraberinde zaten kağıt üzerinden okuma alışkanlığı az olan toplumumuzda bu furyanın eski hızını kaybetmesine yol açtı.

Yemek tarifleri kitabı basımı yapanlar ya da yaptıranlar sadece gazeteler de değildir. Çeşitli yağ firmaları da; derleme ya da o dönem revaçta ve meşhur olan ustalardan yemek tarifleri önerileri içeren kitaplar hazırlayarak promosyon olarak dağıtmaktalar.  Gerçi onlarında yaptıkları bu promosyonlar eski yoğunluğunu kaybetmiştir. Zira eskisi gibi yemek tarifleri kitapları basılı olarak rağbet görmemektedir. Bu nedenle de yağ firmaları da gazeteler gibi çok sık değil aralıklı olarak bu promosyonu yapmaktalar.

Yemek tarifleri kitabı içerikleri genel olarak; et yemekleri tarifleri, sebze yemekleri tarifleri, tatlı tarifleri, börek tarifleri, salata tarifleri, hamur işi tarifleri, çorba tarifleri, balık tariflerikızartma tarifleri  ya da yöresel yemek tarifleri gibi tek bir kategori için de olabilmekte, çeşitli türlerde örnek yemek tarifleri tavsiyeleri ve yapım teknikleri yer alan  karma kategoriler ile hazırlanılmış yemek tarifleri de olabilmektedir.

Sitemiz her ne kadar bir yemek tarifleri kitabı olmasa da amacımız yemek tarifleri sitesi olarak sizlere profesyonel ustaların en özel lezzet sırlarını keşfetmenize yardımcı olmaktır. Yemek tarifi sitesi; yemektariflerik.com sayfalarımızdaki mutfak sırları ve pratik mutfak bilgileri ile güzel yemek yapmak teknikleri önerilerimizi incelemenizi öneririz.

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

Yemek tarifleri kitabı FACEBOOK YORUMLAR

Yemek tarifleri kitabı DİĞER YORUMLAR

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız

TARİF KATEGORİLERİ

Tarif Kategorilerimiz

Yemek ansiklopedisi

Yemek ansiklopedisi ile nefis ve kolay yemek tarifleri
Domates salçası tarifi

Domates salçası tarifi Ekleyen : Yemek Tarifleri